haader sp6

"Święto Dyni" w Szóstce

620201030m30 października 2020 roku w naszej szkole zapanowała jesienna atmosfera za sprawą Szkolnego Święta Dyni. Z tej okazji Szóstka zamieniła się w barwną, kololorową, dyniową krainę, w której dominował kolor żółty i pomarańczowy za sprawę kolorowych przebrań naszych uczniów z klas 1-3.  W głównym holu można było podziwiać  przygotowane i ozdobione przez uczniów różne odmiany i wielkości dyni.  W ramach promocji zdrowia dzieci poznały  pochodzenie dyni, właściwości odżywcze oraz jakie potrawy można wykonać z dyni. W tym dniu w stołówce szkolnej na obiad była serwowana pyszna zupa-krem z dyni z dodatkiem grzanek. „Święto Dyni” pozwoliło naszym najmłodszym uczniom poznać walory tego wspaniałego warzywa i wzbogacić wiedzę na ich temat. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.   Dziękujemy!

X

Right Click

No right click

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account