19.09.2020 Rajd rowerowy-zwiedzamy najbliższe okolice

rajdSP6mRajd rozpoczął się zbiórką uczestników wycieczki przed budynkiem naszej szkoły. Następnie odbyła odprawa, w trakcie której uczniowie zostali zapoznani z przebiegiem rajdu oraz zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie poruszania się jednośladami po ścieżkach rowerowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, które są niezbędnym wyposażeniem zorganizowanej grupy rowerowej.
W rajdzie uczestniczyło 19 uczniów i 3 nauczycieli.

Pierwszym przystankiem była miejscowość Manowo gdzie zorganizowany jest park leśny, w którym znajduje się  miejsce lęgowe czapli siwej.

Kolejnym etapem była miejscowości Niedalino gdzie nad rzeką Radew uczestnicy wspólnie przygotowali ognisko w którym pieczono kiełbaski oraz rozmawiano o bezpieczeństwie nad wodą oraz możliwościach organizowania aktywnego wypoczynku nad wodą..

W drodze powrotnej zajechaliśmy na ścieżkę edukacyjną zlokalizowaną na dawnym wysypisku śmieci na trasie między Niedalinem a Strzekęcinem. Ścieżka poświęcona jest tematyce związanej z zagospodarowaniem odpadów, ochronie środowiska oraz rekultywacji składowiska.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Jezioro Czarne, które położone jest na pokładach borowiny, w którym woda zabarwia się na brązowy kolor i ma walory lecznicze.

Końcowy bilans rajdu to 46 km przejechanych ścieżkami rowerowymi najbliższej okolicy, dużo radości, spalonych kalorii, pięknych leśnych widoków oraz satysfakcji z udziału w rajdzie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i sprawności fizycznej.

Do zobaczenia na kolejnym rajdzie w ramach „Rowerowej Szóstki”

Organizatorzy rajdu rowerowego:

p. Paweł Pasek